Dekamin

Inner Banner
Dekamin

Dekamin

One More Dekamin bandı içeriğinde barındırdığı D, K, C vitaminleri bileşenleriyle bağışıklık sistemimizi güçlendirerek bizi kötücüllerden korurken, içeriğindeki magnesium etkisiyle daha enerjik ve zinde hissetmenizi sağlar.


Vitamin D3: Vücudumuzca yeteri oranda alınması “iskelet sistemimiz” ve diş sağlığımızın gelişimi için oldukça önemlidir.

Magnezyum : Enerji üretmesine katkı sağladığı için insan sağlığı için önemi oldukça fazladır. Ve D3 vitamini ile beraber kullanıldığında daha çok etkilidir.

Vitamin K2 : Kemik ve diş gelişimi için önemlidir ve D3 ve K vitaminlerinin birlikte alımının, kemik ve kalp sağlığı için daha etkili.dir.

Vitamin C : Enfeksiyon hastalıkları ve kansere karşı korunmada bağışıklık sistemini güçlendirmede önemli görevlere sahiptir ve C vitamini dışarıya atıldığı için vücutta yüksek miktarlarda depolanamaz. Bu nedenle düzenli ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra dışarıdan C vitamini takviyesi almak gerekmektedir.

D VİTAMİNİ FAYDALARI

Bağışıklık sistemini güçlü tutarak, hastalığa neden olan virüs ve bakterilerle savaşabilir. Eksiliğinde lupus, kas ağrıları, yorgunluk, zihin bulanıklığı, fibromiyalji, troid, inflamatuvar bağırsak hastalığı, metabolik sendrom, romatoid artrit, Crohn hastalığı, böbrek hastalıkları gibi daha birçok hastalığın yaşanmasına sebep olabilmektedir.